Општински стонотениски савез
Општински кошаркашки савез
Савез за школски спорт
Општински фудбалски савез
Такмичења, турнири, избор најбољих спортиста
СПОРТСКИ САВЕЗ ОПШТИНЕ АЛЕКСИНАЦ

Савез за школски спорт

Савез за школски спорт Алексинац је почео са радом

Општински фудбалски савез

Фудбалски савез општине Алексинац чине 18 клубова из општинске лиге, 5 клубова из

Општински кошаркашки савез

Кошаркашки савез општине Алексинац формиран је 17.09.1976. године под називом

Општински стонотениски савез

Општински стонотениски савез...

Program razvoja

sportski savez Srbije fill 200x98

Evidencioni list

IMG 20210508 125101Lazar Stanković,član J.K.Aleksinac iz Aleksinca i aktuelni vicešampion Srbije za kadete,u subotu 08.05.2021.ostvario je zapaženi rezultat.On je na Prvenstvu Srbije za juniore u kategoriji -60kg osvojio zlatnu medalju i dodao još jednu titulu u svoju kolekciju. Naime, Lazar je bio 2018.prvi za starije pionire i mlađe kadete,a od sada nosi i titulu za juniore.Rezultat je ostvario kroz tri veoma teška meča,jer je prvo kolo bio slobodan,a već u narednom je dobio prošlogodišnjeg prvaka države .

Ovako zapaženi rezultati iz olimpijskih sportova Aleksinac nije imao zadnjih sigurno 20 godina.
Lazara se na rang listi Džudo Saveza Srbije 50 najuspešnijih takmičara po broju osvojenih medalje u ovoj godini nalazi na prvom mestu sa 4 zlatne i 1 srebrom i 1 brzinom.
Ovo je veliki rezultat za naš klub i za naš grad i veoma se ponosim ovim rezultatom,a ono što nas dalje očekuje je učešće na Evropskim kupovima kako bi ostvarili bodove i na Evropskoj rang listi- kaže trener džudo kluba Aleksinac Bojana Stanković.

sUFINANSIRANJEaleksinac grb fill 200x200

Ministrarstvo logo fill 200x105