Општински фудбалски савез
Фудбалски савез општине Алексинац чине 18 клубова из општинске лиге, 5 клубова из
ОпширнијеОпштински кошаркашки савез
Кошаркашки савез општине Алексинац формиран је 17.09.1976. године под називом
Опширније
Na osnovu člana 141. Zakona o sportu “Službeni glasnik Republike Srbije” br.10/16 I člana 65. tačka 9. Statuta opštine Aleksinac”Službeni list opštine Aleksinac 29/18, Predsednik opštine je doneo Rešenje o formiranju Komisije ZA KATEGORIZACIJU SPORTSKIH ORGANIZACIJA ČLANOVA SPORTSKOG SAVEZA OPŠTINE ALEKSINAC.
KOMISIJA ZA KATEGORIZACIJU SPORTSKIH ORGANIZACIJA ČLANOVA SPORTSKOG SAVEZA OPŠTINE ALEKSINAC JE IZVRŠILA KATEGORIZACIJU
NE PODLEŽU KATEGORIZACIJI
1.Sportskisavez opštine Aleksinac
2.Fudbalski savez opštine Aleksinac
3.Košarkaški savez opštine Aleksinac
4.Stonoteniski savez opštine Aleksinac
5.Savez za školski sport opštine Aleksinac
5.Plesni studijo“Ronde“
6.Paraglajding klub Aleksinac
7.Sportsko udruženje urban fitnes
8.Udruženje srpskih prijatelja sporta
............................................................................................................................................
KATEGORIZACIJA KLUBOVA
1.Atletskiklub”Napredak”……………………………………..82 boda
2.FK”Napredak 2012”-Krušje…………………………………41 bod
3,Odbojkaškiklub”Dalko”……………………………………..36 bodova-NIJE BIO U SISTEMU TAKMIČENJA 2019 g.
4.MuškiRukometniklub”Aleksinac”………………………53 boda
5.OFK”Napredak 1929”………………………………………….63 boda
6.Sportskoudruženje”Ribolovac”………………………….36 bodova
7.Sportskoudruženje”BORAC MM “………………………40 bodova
8.Sportskoudruženje”Doku”…………………………………34 boda
9.Ženski rukometniklub”Aleksinac”……………………….40 bodova
10.FK”Palilula”Aleksinac………………………………………….40 bodova
11.KK”Jastrebac”Aleksinac………………………………………52 boda
12.FK”Pobeda”-Jakovlje…………………………………………..44 boda
13.STK”Bovan”-Jezero”……………………………………………27 bodova
14.STK”Jastrebac”-Tešica…………………………………………31 bod
15.STK”Kraljevo”………………………………………………………33 boda
16.STK”Nestrus”Vitkovac………………………………………….33 boda
17.STK”Šumatovac”…………………………………………………..44 boda
18.SU”PIN”………………………………………………………………..58 bodova
19.FK”Draževac”…………………………………………………………38 bodova
20.FK”Morava”Žitkovac………………………………………………58 bodova
21.FK”Velibor Vasović-Vaske”…………………………………….33 boda
22.PSK”Brđanka”…………………………………………………………53 boda
23.PK”Železničar”………………………………………………………..22 boda
24.KK”Napredak”………………………………………………………..88 bodova
25.FK”Sloga”Korman…………………………………………………..46 bodova
26.DŽudoidžiudžicaklub N&F...................................100 bodova
27.OSR“Bistro“..............................................................36 bodova
28.FK“Polet“-Radevce...................................................46 bodova
29.FK“Moravica“Subotinac............................................59 bodova
30.ŠK“Lav“.....................................................................69 bodova
31.FK“Jedinstvo“Grejač..................................................46 bodova
32.FK“Rudar Alpos“........................................................51 bod
33.FK“Sloga“-Dobrujevac...............................................41 bod
34.ŽFK“Morava“Žitkovac...............................................56 bodova
35.FK“Jastrebac“-Tešica“...............................................48 bodova
36.FK“Ratar“G.Peščanica................................................44 boda
37.KIK Boks klub“Aleksinac“...........................................98 bodova
38.SO „Staro Selo“-Vakup................................................9 boda
39.KSR“Trnjane“.............................................................42 boda
40.Karate klub“Aleksinac“..............................................67 bodova
41.Džudo klub“Aleksinac“...............................................73 boda
42.bk“Rudar“..................................................................36 bodova
............................................................................................................................................
NISU DOSTAVILI OBRAZAC BR.2 ZA KATEGORIZACIJU
43.FK“Borac“-Trnjane
44.KMF“Aleksinac 2015“
45.TK“Jaz“-Aleksinac
46.FK“Gredetin“
47.FK“Crvena zvezda“-G.Ljubeš
48.FK“Jedinstvo“-Grejač
49.FK“Vukašinovac“
50.FK“Rutevac 1908“-
..........................................................................................................
NISU BILI U SISTEMU TAKMIČENJA
45.FK“Rutevac“
52.FK“Mladi radnik“-M.Bujmir
53.Odbojkaški klub“Aleksinac
54.Sportsko udruženje Omladinska škola fudbala“Vukovi“
55.FK“Pobeda“-Jakovlje
56.Sportsko udruženje“Škriljac“-fudbal
57.Sportsko udruženje“Brđanka“-Fustal
58.FK“Tempo“-Mozgovo
...........................................................................................................................
UKUPNO 66 klubova
2019 godina
Komisija za kategorizaciju sportova SSOA
1.Dušan Miletić
2.Dušan Pešić
3.Miloš Nešić
4.Predrag Kostić
5.Jovan Živić